© Copyright Dr Bardadyn 2017. All Rights Reserved.

Tkanka tłuszczowa odkładająca się w okolicach brzucha to problem wielu osób. Wykonywanie typowych "brzuszków" nie zawsze przynosi oczekiwany efekt, co jest następstwem źle dobranych ćwiczeń, a najczęściej nieprawidłowego ich wykonywania.

 

Ćwiczenia na brzuch wykonywane zbyt szybko lub niedbale,  bez zaangażowania odpowiednich mięśni nie tylko nie przynoszą odpowiednich efektów, ale mogą prowadzić do nadwerężenia kręgosłupa szczególnie odcinka lędźwiowego i szyjnego.

 

Często Panie, którym zależy na szczupłej talii są rozczarowane wykonywaniem znanych z lekcji WFu ćwiczeń na brzuch, ponieważ trenowanie bocznych mięśni powoduje ich rozbudowę czego efektem jest zanik wcięcia w talii. 

 

Jak więc ćwiczyć, żeby osiągnąć idealnie płaski brzuch? Wypróbuj najlepsze znane ćwiczenie odchudzające na brzuch - "plank" czyli "deskę".

 

To ćwiczenie choć z pozoru wydaje się proste daje niesamowite efekty i nie tylko na wzmocnienie mięśni brzucha i jego spłaszczenie.

 

Jak prawidłowo wykonać "deskę"

 

  • połóż się na brzuchu najlepiej na miękkim podłożu jak dywan lub mata do ćwiczeń

  • unieś ciało podparte jedynie na przedramionach i stopach

  • wytrzymaj kilkanaście sekund

 

Bardzo ważne:

 

  • ciało musi być w jednej linii. Pośladki nie mogą być uniesione, ponieważ osłabia to działanie ćwiczenia. Nie mogą być również opuszczone, ponieważ grozi to nadwerężeniem kręgosłupa. Podczas wykonywania ćwiczenia musisz wyraźnie czuć jak ciężko pracują mięśnie brzucha, żeby utrzymać prawidłową pozycję.

  • patrz w dół, nie przed siebie. Najlepiej połóż między przedramionami zegarek i obserwuj upływające sekundy, co pozwoli zachować ci prawidłową postawę podczas wykonywania ćwiczenia oraz kontrolować długość jego wykonywania

 

Na początku wykonuj ćwiczenie tylko kilkanaście sekund, w miarę wzmacniania mięśni w kolejnych dniach wydłużaj czas, aż uda ci się wytrzymać minutę. 

 

Efekty ćwiczenia:

 

  • wzmocnienie mięśni brzucha i jego spłaszczenie

  • wzmocnienie mięśni wzdłuż kręgosłupa, co zaowocuje m.in poprawą postawy i zapobiegnie bólom pleców szczególnie u osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej.

  • wzmocnienie mięśni nóg oraz ramion i pleców

 

Jeśli zależy ci szczególnie na wzmocnieniu i wyszczupleniu górnej części ciała koniecznie wypróbuj wersję "deski" wykonywaną na wyprostowanych rękach. 

 

Juz po tygodniu wykonywania ćwiczenia zauważysz jego zdumiewające efekty. Bardziej płaski brzuch, wzmocnione mięśnie całego ciała, lepsza postawa. Jest to ćwiczenie idealne, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na regularne ćwiczenia. Wystarczy codzienne jego wykonywanie przez 1 minutę 1-2 razy dziennie.

 

powrót na stronę główną >>

 

 

29 listopada 2017

Najlepsze ćwiczenie odchudzające na brzuch

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL AQUARIUS SPA *****

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL GWIAZDA MORZA****

HOTEL GWIAZDA MORZA ***** 

Władysławowo

>>

odchudzanie sanatorium, wczasy z dietą,

SAN MEDICAL SPA

wczasy odchudzające

MAZOWSZE MEDI-SPA

wczasy odchudzające w górach,
Afrodyta SPA, odchudzanie zabiegi

PENSJONAT AFRODYTA SPA 

wczasy odchudzające nad morzem
wczasy odchudzające Dr Bardadyn
wczasy odchudzające

HOTEL SHERATON *****

HOTEL BRISTOL *****

HOTEL AQUARIUS SPA ***** 

Kołobrzeg

>>

SANATORIUM SAN 

Kołobrzeg

>>

MAZOWSZE MEDI-SPA

Ustroń - Beskid Śląski

>>

PENSJONAT AFRODYTA SPA

Ośno Lubuskie

>>

HOTEL BRISTOL ***** 

Warszawa

>>

HOTEL SHERATON ***** 

Sopot

>>

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL SOPOT ****

HOTEL SOPOT ***** 

Sopot

>>

wczasy odchudzające Dr Bardadyn