© Copyright Dr Bardadyn 2017. All Rights Reserved.

Niższy poziom cholesterolu we krwi, zmniejszenie ryzyka wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, zdrowsze stawy, lepsza kondycja i ogólna poprawa stanu zdrowia to oczywiste korzyści wynikające z utraty dodatkowych kilogramów.
Najczęściej jednak są to dla osób odchudzających się drugorzędowe sprawy, ponieważ na odchudzanie decydują się one z innym zamiarem - żeby po prostu wyglądać szczuplej. Każdy pretekst jest dobry, żeby zacząć dbać o siebie, jednak pogoń za ideałem z okładki magazynu nie zawsze jest tym, który powinien nam przyświecać. Jak zatem zmotywować się do pozostania na diecie i regularnych ćwiczeń? 
 
Trik ze zdjęciem chudej modelki na drzwiach lodówki zna chyba każdy. Spojrzenie na jej perfekcyjną sylwetkę może i na chwilę powstrzyma nas od podjadania, ale jednocześnie zaszczepi w naszym umyśle niezdrowe nastawienie do diety.
Próbując schudnąć nie powinniśmy porównywać się do osób, które całe swoje życie poświęcają temu, aby dobrze wyglądać. Musimy zdać sobie sprawę, że za wizerunek takiej osoby odpowiada sztab profesjonalistów,  często w grę wchodzą operacje plastyczne, a zdjęcia na których widnieje są retuszowane. Gdy porównujemy swoje ciało do takiego obrazu  na dłuższą metę czeka nas tylko frustracja i niezadowolenie z siebie.
Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęć sobie przed rozpoczęciem diety i w jej trakcie robić kolejne, aby porównywać zmiany w wyglądzie. Dzięki temu nie będziemy niezdrowo nakręcać się na osiągnięcie nierealnego ideału, ale będziemy mogli zobaczyć, co własnym wysiłkiem udało się nam osiągnąć. Powinniśmy dążyć do bycia lepszą wersją siebie, a nie chcieć wyglądać jak ktoś, kto w rzeczywistości nie istnieje.
Celebrytki i sportsmenki mogą być dla nas inspiracją, ale nie nieosiągalnym wzorem, który będzie sprawiał, że będziemy czuć się nieszczęśliwe, nawet pomimo świetnych osobistych wyników i korzystnych zmian zachodzących w naszym organizmie. O wiele bardziej wartościowym sposobem na zmotywowanie się jest na przykład czytanie opowieści zwykłych ludzi, którzy wygrali z nałogiem jedzenia i to, jak ich życie zmieniło się na lepsze po wprowadzeniu nowych nawyków związanych z żywieniem i aktywnością fizyczną.
 
Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie odchudzania na przykład z koleżankami. Dzięki wzajemnej motywacji i wsparciu łatwiej będzie wytrwać w swoich postanowieniach. Wyjście na kawę i ciastko z koleżankami można będzie zamienić na wypad na basen, siłownię, a wakacyjny wyjazd, którego głównym założeniem jest grillowanie nad jeziorem można zastąpić wczasami odchudzającymi. W towarzystwie łatwiej będzie się odchudzać, wymieniać doświadczeniami, przepisami i ciekawymi ćwiczeniami.
Odchudzanie w gronie znajomych nie powinno przybrać formy niezdrowej rywalizacji. Należy unikać nadmiernego porównywania się z koleżankami i nie zrażać się, jeśli w danym miesiącu straciło się o jeden kilogram mniej niż reszta. W odchudzaniu najważniejsze jest zrozumienie, że każdy krok w przód, nawet ten mniejszy, jest wielkim sukcesem i przybliża nas do celu. 
 
Żeby śledzić swoje sukcesy warto założyć notatnik z pomiarami. Niech nie polega on na codziennym wpisywaniu do niego wagi z porannego ważenia, ale na cotygodniowym porównaniu utraty masy ciała i przede wszystkim na pomiarach obwodu talii, ud, ramion i bioder. Czasem mimo, że waga wydaje się stać w miejscu, wygląd ciała i tak znacząco się zmienia, na przykład dzięki zwiększeniu się masy mięśniowej. Wyżej wspomniane zdjęcia sylwetki umieszczane przy tych wynikach także będą świetną motywacją. Dodatkowo w miarę możliwości warto raz na miesiąc wykonać pomiar zawartości procentowej ciała. Bardzo ważne jest ustalenie odpowiedniego celu, taki, który jest dla nas osiągalny. Założenie, że schudnie się w ciągu miesiąca 10 kilogramów jest nie tylko nie zdrowe, ale także jeśli skończy się niepowodzeniem poskutkuje całkowitą utratą motywacji, a w efekcie powrotem do punktu wyjścia. 
Po pewnym czasie zmiany zaczniemy zauważać sami, bez konieczności mierzenia swojego ciała - jeśli kiedyś wejście na piąte piętro bez odpoczynku nie było dla ciebie możliwe, a teraz jesteś w stanie to zrobić zupełnie bez problemu lub poprawiasz czas, w jakim jesteś w stanie pokonać całą długość basenu - to takie wyniki są o wiele bardziej satysfakcjonujące niż utrata wagi, ponieważ widzimy rzeczywisty wpływ naszych starań na codzienne życie.
 
Nie należy być perfekcjonistą, jeśli chodzi o odchudzanie. Jeśli do tej pory podstawą twojej diety były fast foody, oczywistym jest, że ich odstawienie będzie dla twojego organizmu szokiem. Jeśli czasem nie uda ci się odeprzeć pokusy, lub raz z powodu braku czasu zdarzy ci się zjeść coś niezdrowego, nie musisz się za to obwiniać i całkowicie porzucać diety  przez to jedno niepowodzenie. Tydzień odpowiedniego odżywiania się nie zostanie zaprzepaszczony przez ten jeden incydent. Trzeba potrafić pozwolić sobie czasem na odstępstwa od diety, a co najważniejsze - nauczyć się wybaczyć sobie niepowodzenia i następnego dnia wrócić do swoich postanowień, a nie poddawać się.
 
Niezmiernie ważne jest także samo nastawienie do odchudzania. Nie powinna być to dieta, którą po dwóch tygodniach porzucimy, ale stopniowe wprowadzanie zmian do codziennego życia, które po pewnym czasie przyniosą owoce. Jeśli wieczorne podjadanie było do tej pory twoją słabą stroną i po diecie powrócisz do tego nawyku, to pewnym jest, że stracone kilogramy powrócą. Odchudzanie powinno być zmianą stylu życia na lepszy, taki, który nie tylko da nam szczupłą sylwetkę, ale także spowoduje, że będziemy czuć się zdrowsi, silniejsi i pełni energii. Zmiany w samopoczuciu i to, jak odmienia się dzięki temu całe nasze życie są najbardziej motywujące i sprawią, że już nigdy nie będziemy chcieli powrócić do dawnych, szkodliwych przyzwyczajeń.
 
04 lipca 2018

Motywacja - najważniejsza w odchudzaniu

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL AQUARIUS SPA *****

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL GWIAZDA MORZA****

HOTEL GWIAZDA MORZA ***** 

Władysławowo

>>

odchudzanie sanatorium, wczasy z dietą,

SAN MEDICAL SPA

wczasy odchudzające

MAZOWSZE MEDI-SPA

wczasy odchudzające w górach,
Afrodyta SPA, odchudzanie zabiegi

PENSJONAT AFRODYTA SPA 

wczasy odchudzające nad morzem
wczasy odchudzające Dr Bardadyn
wczasy odchudzające

HOTEL SHERATON *****

HOTEL BRISTOL *****

HOTEL AQUARIUS SPA ***** 

Kołobrzeg

>>

SANATORIUM SAN 

Kołobrzeg

>>

MAZOWSZE MEDI-SPA

Ustroń - Beskid Śląski

>>

PENSJONAT AFRODYTA SPA

Ośno Lubuskie

>>

HOTEL BRISTOL ***** 

Warszawa

>>

HOTEL SHERATON ***** 

Sopot

>>

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL SOPOT ****

HOTEL SOPOT ***** 

Sopot

>>

wczasy odchudzające Dr Bardadyn