© Copyright Dr Bardadyn 2017. All Rights Reserved.

Dlaczego nie chudnę mimo diety i ćwiczeń

Wczoraj godzina intensywnej jazdy na rowerze, 15 minut z hantlami i restrykcyjna dieta, dziś wchodzisz na wagę pełna nadziei ... a tu czeka cię ogromne rozczarowanie. Pół kilograma więcej niż wczoraj! Jak to możliwe?!

 

Niestety dzieje się tak bardzo często i takie chwile załamania powodują, że tracisz motywację i utwierdzasz się w przekonaniu, że coś jest nie tak z twoim organizmem, nie dasz rady schudnąć, że to bez sensu.

 

Tymczasem odchudzanie jest bardziej skomplikowane niż myślisz, a waga nie mówi całej prawdy.

 

Wczoraj na pewno spaliłaś tkankę tłuszczową, ale waga wzrosła, ponieważ odbudowałaś tkankę mięśniową, która mimo, że objętościowo zajmuje mniej miejsca - waży więcej. Twój organizm zatrzymał chwilowo po wysiłku więcej wody, jesteś lepiej nawodniona. Dlatego ważysz więcej niż wczoraj. A w mądrym odchudzaniu o to właśnie chodzi: zredukować tłuszcz i odbudować mięśnie!

 

Koniecznie musisz znaleźć inne alternatywne metody sprawdzania, czy rzeczywiście schudłaś, ponieważ codzienne ważenie się to ciągła huśtawka zarówno wagi jak i twojego zapału.

 

Jeśli podczas odchudzania dość intensywnie ćwiczysz,  zamiast codziennego ważenia się dokonuj regularnych pomiarów ciała zwykłym centymetrem krawieckim w tych samych miejscach np. w talii czy w udach.

 

Jeśli postanawiasz się ważyć, nie rób tego codziennie, ponieważ w ciągu doby dochodzi do różnych procesów w organizmie np. wahań hormonalnych, które mogą powodować chwilowy wzrost wagi związany np. z zatrzymaniem wody. Zdecydowanie wystarczy raz w tygodniu np. rano przed pierwszym posiłkiem.

 

Rób regularnie zdjęcia całej sylwetki, na których z pewnością zauważysz postępy, które będą cię motywować do dalszej pracy. Lub po prostu schowaj wagę głęboko w szafie i przymierzaj co tydzień te same spodnie i obserwuj jak stają się coraz luźniejsze!

 

powrót na stronę główną >>

 

30 listopada 2017

 

 

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL AQUARIUS SPA *****

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL GWIAZDA MORZA****

HOTEL GWIAZDA MORZA ***** 

Władysławowo

>>

odchudzanie sanatorium, wczasy z dietą,

SAN MEDICAL SPA

wczasy odchudzające

MAZOWSZE MEDI-SPA

wczasy odchudzające w górach,
Afrodyta SPA, odchudzanie zabiegi

PENSJONAT AFRODYTA SPA 

wczasy odchudzające nad morzem
wczasy odchudzające Dr Bardadyn
wczasy odchudzające

HOTEL SHERATON *****

HOTEL BRISTOL *****

HOTEL AQUARIUS SPA ***** 

Kołobrzeg

>>

SANATORIUM SAN 

Kołobrzeg

>>

MAZOWSZE MEDI-SPA

Ustroń - Beskid Śląski

>>

PENSJONAT AFRODYTA SPA

Ośno Lubuskie

>>

HOTEL BRISTOL ***** 

Warszawa

>>

HOTEL SHERATON ***** 

Sopot

>>

wczasy odchudzające nad morzem

HOTEL SOPOT ****

HOTEL SOPOT ***** 

Sopot

>>

wczasy odchudzające Dr Bardadyn